Tagad mana tējkanna spīd kā jauna. Skatieties kā to attīrīt bez ķīmijas

Kaļķa nosēdumi ir ikvienas saimnieces problēma, tai skaitā arī mana. Nekvalitatīvs ūdens rada šo problēmu dažu dienu laikā. Daudzi ražotāji piedāvā sadzīves ķīmiju, kas glābs jūsu tehniku, bet… Pirmkārt-lielākā daļa šādu līdzekļu ne katram ir pieejami augstās cenas dēļ. Otrkārt- pēc šādas ķīmijas lietošanas ļoti rūpīgi jāizmazgā ūdenskannas iekšpuse , lai tur nepaliktu pati ķīmija. Tomēr ir vismaz divas efektīvas metodes, kā iziet no šīs situācijas.

Citronskābe-

metode, kuru es pielietoju jau vairākus gadus, un kas ir glābusi katru reizi. Piemērojama jebkurām ūdens vārāmajām kannām. Nosēdumi pazūd bez mehāniskas iedarbības, kad jāberž ar asajiem sūkļiem. Parasti pietiek ar vienu vārīšanas ciklu. Es piepildu kannu ar ūdeni un lieku vārīties. Kad ūdens uzvārījies, attaisu vāciņu un ieberu kannā 1-2 ēdamkarotes citronskābes. Kannu ar šo šķidrumu atstāju uz dažām minūtēm. Lai iegūtu labāku rezultātu, vēlreiz uzvāru ūdeni. Otra papildus metode( stipru nosēdumu gadījumā)- noberzt ar birstīti. Bet es cenšos, lai nenonāk tik tālu ( protams, ne jau vienmēr sanāk). Rezultātā iegūstam mirdzošu kannas dibenu un sieniņas bez nosēdumiem. Citronskābes vietā var izmantot citronu sulu- efekts nemainīsies, tikai procedūras izmaksas palielināsies.

Etiķis-

ja mājās dotajā brīdī nav citronskābes, tās vietā var izmantot etiķi. Princips tāds pats, kā darbojoties ar citronskābi. Vienīgā attšķirība- ne katram pa prātam būs noturīgais etiķa aromāts, kas, ūdenim vāroties, izplatīsies pa visu māju. Tāpēc es cenšos ievērot, lai mājās vienmēr būtu citronskābe.
Šīs metodes pielietojamas gan elektriskajām, gan parastajām kannām.
Secinājumi- neredzu nepieciešamību iegādāties atsevišķu ķīmiju kaļķa nogulsnējumu likvidēšanai, ja pietiekami labi ar to tiek galā gan etiķis, gan citronskābe, un tīrīšanas process aizņem vien dažas minūtes. Abas metodes ir efektīvas, neietekmē budžetu.
Lietojiet mājās pieejamos produktus, kas rodami ikvienas mājsaimnieces virtuvē!
Un kā jūs cīnāties ar kaļķa nogulsnēm?

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru