Online kazino un tā piedāvājumi mūsdienās ir ļoti daudz un pieejami ikvienam, kurš ir pilngadīgs un vēlas iesaistīties spēlēšanā.
Bet tie nav vienīgie tiešsaistes un online piedāvājumi, ko Jūs varat piedzīvot savā ikdienā un padarīt to saistošāku un aizraujošāku. Esports var būt ne tikai iespēja izklaidēties to spēlējot vai tam sekojot līdzi, bet arī veids, kā pelnīt naudu un uzlabot savu finansiālo stāvokli.
Esports ir viena no augošākajām un populārākajām nozarēm visā iespaidīgajā spēļu pasaulē. Ir virkne ar investoriem, kas iesaistās šī sporta veida atbalstīšanā un sponsorēšanā, jo nav noslēpums, ka šajā esporta veidā apgrozās iespaidīgas naudas summas. Turklāt ikviens interesents var veik tlikmes uz esportu labākajās totalizatoru vietnēs, piemēram, tonybet lv vai mrgreen.lv.
Kas ir esports
Esports jeb elektroniskais sports vai kibersports. Īsumā sakot, tā ir video spēļu spēlēšana profesionālā līmenī, ar iespēju piedalīties dažādos esporta turnīros un sacensībās. Protams, ir iespējams vilkt paralēles ar esportu un klasisko sportu, bet šobrīd cilvēki izteikti dalās divās grupās. Vieni, kas uzskata, ka eports ir sports, un otri, kas tomēr uzskata pretēji, ka tas ne tuvu nav sporta veids.
Esporta sacensībās spēlētāji sacenšas par naudas balvām, kas lielākoties ir ļoti iespaidīgas ar nosacījumu, ja sacensības norisinās profesionālā līmenī. Lai nonāktu līdz šādam līmenim, protams, ir daudz un smagi jāstrādā. No malas var šķist, ka tas ir viegls un ātrs darbs, bet esot otrā pusē, var saprast, ka esports nav gluži rožu dārzs. Naudas balvas bieži vien ir tas, kas saista jaunus cilvēkus izvēlēties šo esporta veidu.
Pārsteidzoši fakti par esportu, kurus iespējams vēl nezināt
Kā esporta meku varam minēt Dienvidkoreju. Tieši Dienvidkoreja ir viena no tām valstīm, kas pirmā iedibināja to, ka esports ir pilnvērtīgs sporta veids, kas var būt ne tikai aizraušanas un hobijs, bet arī peļņas avots. Kā arī, attīstot esportu kvalitatīvā, augstā un pasaules līmenī, arī attiecīgi valsts, šajā piemērā Dienvidkoreja, iegūst līdzekļus gan no esporta spēļu turnīru organizēšanas, gan no tūristiem, kas ierodas uz šo spēļu sacīkstēm.
Esporta arēnas, kurās norisinās sacensības piesaista ļoti, ļoti daudz skatītāju. Ja nav iespējas doties un skatīties esportu klātienē, tad visbiežāk tiek organizētas arī translācijas online vidē un attiecīgās valsts televīzijā. Esports ir gluži, kā dzīvesveids gan spēlētājiem, gan skatītājiem, kas par to fano un dzīvo līdzi visiem esporta notikumiem un populārākajiem spēlētājiem.
Esporta spēļu turnīri bieži vien norisinās tikai pēc ielūguma jeb spēlēt var ierasties tie spēlētāji jeb komandas, kas ir saņēmušas aicinājumu. Spēlētājiem neatņemama ikdienas sastāvdaļa ir ceļošana, dodoties no vienas valsts uz citu, lai piedalītos plaša mēroga esporta sacensībās. Kā jau daudzas jomas, arī esports pandēmijas laikā piedzīvoja plašus ierobežojumus un pauzi, kad nenorisinājās klātienes sacensības. Bet jāsaka, ka esporta nozare “ atkopās” ļoti strauji un turpināja darboties gandrīz tādos pašos apjomos, kā pirms pandēmijas.
Ir esporta spēles, kuru spēlēšanai ir nepieciešama prasmīgas un kordinētas roku kustības, piemēram, Counter Strike vai League of Legends. Spēlētajam ir jābūt zibenīgiem refleksiem un reakcijai, jo spēles norise var pamainīties burtiski pāris sekundēs. Spēlētāji, kas spēlē ilgāku laiku, ir uzkrājuši pieredzi, un tas lieliski spēļu norisē palīdz.
Iespējams, ka Jums tas būs pārsteigums, bet, spēlējot esportu profesionālā līmenī, tiek veidota ne tikai spēlētāju komanda, bet arī komanda, kurā ietilpst virkne dažādu jomas profesionāļu, kas palīdz spēlētajiem uzturēt labu fizisko un mentālo veselību. Piemēram, dietologs, fizioterapeits u.c. Savā ziņā esports ir prasmīgi un veiksmīgi noslīpēts komandas darbs, ja ir mērķis spēlēt pasaules līmenī un iegūt vērienīgas naudas balvas.
Kopsavilkums
Esports tiek saukts arī par kibersportu, tā ir video spēļu spēlēšana profesionālā līmenī vai, vienkāršoti sakot, tas ir darbs, jo par to tiek saņemta alga. Protams, kibersportā apgrozās ļoti lielas naudas summas, kas padara šo sportu vēl īpašāku un kārdinošāku daudziem, kas vēlas tikt šajā lauciņā un darboties.
Esports savu popularitātes vilni piedzīvo šajā brīdī, kad tas no amatieru brīvā laika pavadīšanas veida, ir kļuvis par vienu no ienesošākajiem biznesiem visā pasaulē. Protams, turpinās strīdi un diskusijas, vai esports ir pilnvērtīgs sports un to var “likt” kategorijā sports. Sava taisnība ir katrai pusei, bet vienaldzīgo šajā jautājumā nav. Ir valstis, kurās esports ir ļoti attīstīts, ko gan nevarētu teikt par Latviju. Protams, ir esporta spēlētāji un piekritēji, bet tas nav pasaules līmenī. Kā esporta lielvalsti varam minēt Dienvidkoreju, kurā norisinās arī lielākās esporta sacensības un turnīri, kur piedalās spēlētāji no visas pasaules.
Skatoties no malas, varētu likties, ka esports ir viegla un ātra naudas peļņa, bet katrs spēlētājs, kurš profesionālā līmenī spēlē kibersportu zinās teikt, ka tas ir smags un rūpīgs komandas darbs, lai nonāktu pasaules līmeņa esporta spēlēs un sacenstos ar labākajiem pasaules spēlētājiem.