Bietes viennozīmīgi ir jāiekļauj uzturā. Par to liecina tas vien, ka bietes jau izsenis ir bijis neaizstājams komponents bērnudārzu un skolu ēdienos, bet cik vērtīgs tad patiesībā ir šis purpura sārtais dārzenis?!
Ziemas-pavasara periodā bietes lieliski palīdz tikt galā ar vitamīnu trūkumu organismā, jo arī tādā gadījumā, ja bietes tiek izvārītas, tās saglabā visus vērtīgos vitamīnus, ko organisms parasti saņem no svaigiem augļiem un dārzeņiem.
Tā, protams, nav vienīgā vērtīgā biešu īpašības, jo bietes ir spējīgas tikt galā arī ar noteiktām slimībām, bet profilakses nolūkos ārsti rekomendē tās lietot uzturā regulāri.
Lasi vēl: 10 vērtīgākās tomātu īpašības; palīdz uzlabot ne tikai cilvēka fizisko, bet arī psihisko stāvokli!
1. Sirds un asinsvadu sistēmas normalizēšana
Bietes satur vitamīnu C, B1, B2, B12, kā arī magniju, fosforu, kāliju un jodu, kas ir piemērots kopums tam, lai novērstu anēmijas attīstību, bet betaīns (pretiekaisuma komponents) atbalsta sirdi.
2. Organisma detoksikācija
Bietes izvada no organisma toksīnus, uzlabojot kuņģa-zarnu trakta un aknu darbību. Šis brīnumdārzenis cīnās arī ar aptaukošanos, veicinot svara zudumu.
3. Normalizē asinsspiedienu
Bietes stimulē asinsriti, padarot asinsvadus daudz elastīgākus un palēninot novecošanās procesu. Bietes izvada no organisma arī kaitīgo holesterīnu.
4. Grūtniecēm
Bietes satur folskābi, kas ir tik ļoti nepieciešama sieviešu organismam tieši bērniņa plānošanas un grūtniecības sākuma laikā.
5. Pārsteidzošās biešu kātu īpašības
Tautas medicīna iesaka lietot uzturā ne tikai šī dārzeņa saknes, bet arī kātus ar lapām. Tie satur ļoti daudz vitamīna U, kas organisma ir nepieciešams hroniska gastrīta, kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūlas gadījumā. Regulāra šo biešu kātu lietošana uzturā uzlabo arī atmiņu un koncentrēšanās spējas.
6. Ārstē vairogdziedzera slimības
Tā kā bietes satur jodu, šos dārzeņus rekomendē lietot cilvēkiem ar vairogdziedzera darbības traucējumiem, kā arī tiem, kas cieš no aterosklerozes.