1. Palīdz cīņā ar vēzi
Brokoļi satur vielu, ko organisms pārstrādā sulforafānā, kas savukārt spēj apturēt vēža šūnu veidošanos, tāpat šim elementam piemīt arī antibakteriālas īpašības, un tas palīdz ārstēt arī kuņģa čūlu.
2. Samazina holesterīna līmeni
Brokoļi satur ļoti daudz šķīstošās šķiedras, kas palīdz no organisma izvadīt holesterīnu.
3. Mazina alerģiskas reakcijas un satraukumu
Brokoļi satur vielas, kas nomāc alergēnu iedarbību uz organismu.
4. Spēcīgs antioksidants
Šie zaļie dārzeņi satur milzīgu daudzumu C vitamīna un flavonoīdus, kas palīdz organismā to absorbēt, turklāt brokoļi ir beta-karotīna, luteīna un citu spēcīgu antioksidantu avots.
5. Stiprina kaulus
Brokoļi satur lielu daudzumu kalcija un vitamīna K, kas ir ļoti svarīgi kauliem un osteoporozes profilaksei.
6. Sirds un asinsvadu sistēmai
Pretiekaisuma viela sulforafāns palīdz novērst vai pat izārstēt dažus asinsvadu iekaisumus, ko rada hroniskas cukura līmeņa problēmas asinīs.
7. Detoksikācijai
Brokoļi satur trīs elementus, kuri atbalsta visus organisma detoksikācijas etapus, tai skaitā bīstamo vielu neitralizāciju un likvidēšanu. Tāpat šis dārzenis ir bagāts ar vielām, kas palīdz kontrolēt detoksikācijas procesus ģenētiskā līmenī.
8. Diētai
Brokoļi ir salikto ogļhidrātu un šķiedrvielu avots, kas palīdz gremošanai, novērš aizcietējumus, uztur zemu cukura līmeni asinīs un neļauj pārēsties, turklāt brokoļi satur ļoti daudz olbaltumvielu (kā rīsi vai kukurūza), taču tajos ir uz pusi mazāk kaloriju.
Lasi vēl: 7 vērtīgākās hurmas īpašības; stiprina nervu sistēmu un normalizē sirdsdarbību!