KĀDĀ LAIKĀ LABĀK DZERT VITAMĪNUS UN MINERĀLVIELAS:


☀️RĪTS☀️

♻️Dzelzs
Dzels ir galvenais hemoglobīna komponents. Zems dzelzs līmenis var izraisīt nogurumu un pavājināt imūnsistēmu. Vislabāk dzelzi lieto tukšā dūšā. Nelieto to kopā ar tēju vai kafiju, jo tanīni un kofeīns var ietekmēt dzelzs uzsūkšanos. Arī kalcijs traucē uzsūkties dzelzim, tāpēc nelieto tos abus vienā reizē.

♻️Vitamīns C
Atbalsta normālu imūnsistēmas funkcionēšanu, palielina enerģiju, spēcīgs antioksidants. Vitamīns C saglabājas organismā tikai dažas stundas, tāpēc tā devu vislabāk sadalīt visas dienas garumā. Sāc lietot no rīta un uzliec atgādinājumu, lai neaizmirstos to iedzert arī pa dienu.

♻️B grupas vitamīni
Palīdz nodrošināt normālu enerģijas ieguves vielmaiņu, veicina normālu nervu sistēmas darbību, palīdz samazināt nogurumu, veicina normālas psiholoģiskās funkcijas. Lieto B vitamīnus brokastu laikā, lai palielinātu un uzturētu enerģiju visas dienas garumā.

♻️Vitamīns E
Aizsargā organisma šūnas no brīvo radikāļu izraisītiem bojājumiem. Svarīgs veselas sirds un asinsvadu sistēmas uzturēšanā. Vislabāk uzsūcas, ja tiek lietots reizē ar uztura taukiem, piemēram, ar jogurtu, pienu, riekstiem vai avokado.

☀️RĪTS/PĒCPUSDIENA☀️

♻️Koenzīms Q10
Sekmē šūnu enerģētiskos procesus, aizkavē organisma novecošanos, uzlabo organisma aizsargspējas t.i. imunitāti un paaugstina fizisko izturību. Dabīgi tas ir sastopams praktiski visās šūnās, visvairāk orgānos, kuru darbībai nepieciešams daudz enerģijas – sirdī, smadzenēs, aknās, nierēs. Koenzīms Q10 labāk uzsūcas, ja tiek lietots kopā ar uztura taukiem – ideālā gadījumā brokastīs vai pusdienās, lai izvairītos no negatīvas ietekmes uz miegu.

♻️Cinks
Cinks veicina normālu imūnsistēmas, auglības un reproduktīvās sistēmas funkcionēšanu. Cinks ir būtiska minerālviela. Tas visvairāk sastopams olbaltumvielām bagātos produktos – zivīs, jūras veltēs, riekstos, sēklās. Lieto cinku pusdienlaikā kopā ar maltīti, jo lietots tukšā dūšā var izraisīt nelabumu. Izvairies to lietot vienā laikā ar kalciju vai dzelzi.

♻️Jods
Jods rūpējas par vairogdziedzera hormonu produkciju un ādas veselību. Jods nevar tikt uzkrāts organismā, tāpēc ir nepieciešama tā regulāra uzņemšana. Jods ir mikroelements, kas dabiskā veidā atrodams ēdienā vai tiek pievienots ēdienam. Visbagātākais avots ir jūras kāposti, garneles, mencu aknas un piens. Pētījumos ir konstatēts, ka jods palielina enerģiju, tāpēc dzer to pēcpusdienas enerģijas palielināšanai.

🌝PĒCPUSDIENA/VAKARS🌜

♻️Vitamīns D
D vitamīns ir svarīgs kaulu veselībai, imunitātei, samazina sirds saslimšanu, diabēta un atsevišķu vēža veidu risku.
Laikā posmā no oktobra līdz aprīlim saules gaisma nav pietiekami intensīva, lai sintezētu D vitamīnu organismā, tāpēc tas noteikti ir jāuzņem papildus. D vitamīns vislabāk uzsūcas kopā ar ēdienu, uztura tauku klātbūtnē. Dažos pētījumos ir konstatēts, ka tas var atstāt negatīvu ietekmi uz miegu, tāpēc lieto D vitamīnu agrā pēcpusdienā.

♻️Zivju eļļa, lecitīns
Satur organismam svarīgās taukskābes, kas ir būtiskas normālai smadzeņu funkcijai, sirds un acu veselībai, organisma augšanai un attīstībai. Organisms pats neražo Omega-3 taukskābes, tās ir iespējams uzņemt tikai ar pārtiku vai uztura bagātinātājiem. Vislabāk zivju eļļu lietot kopā ar ēdienreizi, lai tā labāk uzsūktos.

🌜VAKARS/NAKTS 🌜

♻️Kalcijs
Kalcijs ir organismam viens no vissvarīgākajām minerālvielām. Lielākais daudzums kalcija atrodams kaulos un zobos. Tas tiek izmantots arī nervu transmisijā un muskuļu funkcionēšanā. Daudzi iesaka lietot kalciju vakarā, jo tad organisms to vislabāk izmanto.

♻️Magnijs
Ir ceturtā svarīgākā minerālviela organismā, 50% no tā ir atrodami kaulos. Piedalās veselu kaulu un zobu veicināšanā. Tāpat tam ir nomierinoša iedarbība uz muskuļiem un nervu sistēmu. Pētījumi parāda, ka magnijs uzlabo miegu, tāpēc lieto to vakarā pirms gulētiešanas.

❗VISPĀRĪGIE NOTEIKUMI 👇

➡️Produkti ar antibakteriālu iedarbību (skudru koka miza, Ķiploka Ekstrakts, utt) – pēc ēšanas.
➡️Labās baktērijas, probiotikas (SuperFlora, B-kurunga) – pirms ēšanas, pirms gulētiešanas
➡️Vitamīni, minerālvielas, veselīgie tauki – ēšanas laikā.
➡️Fermenti (asimilators, Papaija) – ēšanas laikā vai 30′ pirms vai pēc ēšanas.
➡️Produktus, kas uzlabo asinsriti (Mindset, Circuphyt, akvaox, activin utt) – labāk dienas pirmajā pusē.
➡️H-500, Pentokan – no rīta tukšā dūšā vai starplaikos starp ēdienreizēm.

Avots: Z.Jirgensone Facebook

Pievienot komentāru