Noslēdzies Latvijas Nacionālās operas un baleta izsludinātais libretu konkurss

Noslēdzies VSIA “Latvijas Nacionālā opera un balets” izsludinātais operas libretu konkurss. Konkursā tika iesniegti 17 darbi, kuru vērtējums bija anonīms. Žūrijas komisija ir lēmusi galveno balvu nevienā no trim kategorijām – pilna apjoma opera, kameropera un pilna apjoma opera bērniem – nepiešķirt.

Neviens no iesniegtajiem darbiem žūrijas vērtējumā nevienā no kategorijām nesasniedza maksimālo punktu skaitu. Četri darbi atzīti par veicināmiem tālākai attīstībai. Lielās zāles pilna apjoma operas kategorijā atzinību izpelnījušies trīs libreti – “Karostas cietuma spoks”, “Rasa – dzelmes karaliene” un “Jūras sāga Vidzemes Kolumbs”, savukārt bērnu auditorijai paredzēto operu kategorijā atzinību ieguvis librets “Kaķīša dzirnavas”. Pēc žūrijas komisijas domām neviens no darbiem nav uzskatāms par pabeigtu operas libretu, tie visi ir papildināmi sadarbībā ar komponistu.

Komisijā strādāja Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes priekšsēdētājs Zigmars Liepiņš, valdes locekle Daina Markova, valdes priekšsēdētāja padomnieks muzikālajos jautājumos, diriģents Andris Veismanis, teātra zinātniece Ieva Struka, dzejniece un dramaturģe Māra Zālīte, tulkotāja Silvija Brice, komponists Juris Vaivods, komponists un mūzikas žurnālists Edgars Raginskis.

Iesniegtie darbi tika vērtēti pēc šādiem kritērijiem – tēlu sistēma un tās atbilstība operas žanram, saturs un darba dramaturģija, valodas piemērotība vokālam, literārā materiāla apjoma atbilstība operas žanram.

Konkurss tika izsludināts 2016. gadā, darbu iesniegšana noslēdzās 2018. gada 31. martā.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru