Par 13. Saeimas vēlēšanām

DP ir apkopojusi dienesta rīcībā esošo informāciju saistībā ar 13. Saeimas vēlēšanu norisi. Informācija apkopota par laika posmu pirms vēlēšanām un vēlēšanu dienā. Kopumā DP saņēma 84 tā dēvētos signālus par iespējamiem ar vēlēšanu norisi saistītiem pārkāpumiem un prettiesisku vēlētāju ietekmēšanu.

Tāpat esam saņēmuši vienu iesniegumu par iespējamu ar vēlēšanu norisi saistītu pārkāpumu. Līdz šim neviens kriminālprocess nav uzsākts.

Iepriekš saņemtie signāli par iespējamu prettiesisku vēlētāju ietekmēšanu uz šo brīdi jau ir pārbaudīti un informācija nav apstiprinājusies. Tāpat noslēgusies pārbaude par vairākiem signāliem, kas bija saistīti ar vēlēšanu norisi, un tajos netika konstatētas noziedzīga nodarījuma pazīmes. Par iespējamām nepilnībām tika informētas attiecīgās vēlēšanu komisijas un Centrālā vēlēšanu komisija. Pateicoties iedzīvotāju vērībai un DP aktivitātei, veicot preventīvas pārbaudes, tika novērstas atsevišķas iespējamas nepilnības vēlēšanu norisē. Vienlaikus par atsevišķiem gadījumiem informācijas pārbaude vēl turpinās. Tāpat, kā ierasts, DP arī pēc vēlēšanām vēl turpina saņemt pārbaudāmu informāciju.

Atšķirībā no iepriekšējām vēlēšanām, šajās vēlēšanās vairāk tika saņemta informācija tieši par iespējamiem pārkāpumiem vēlēšanu norisē. Par iespējamu prettiesisku vēlētāju ietekmēšanu, tajā skaitā iespējamiem balsu pirkšanas gadījumiem, tika saņemti 28 signāli, kā arī divi signāli tika saņemti par iespējamu vēlēšanu rezultātu viltošanu. Savukārt par iespējamiem pārkāpumiem vēlēšanu norisē kopumā tika saņemti 54 signāli.

DP pateicas iedzīvotāju izrādītajai pilsoniskajai iniciatīvai, informējot dienestu par iespējamiem pārkāpumiem vēlēšanu norises laikā.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru