ASV par to tagad nonāk cietumā, ļoti daudz latviešu nonāktu cietumā, ja dzīvotu ASV. Skarbi, taču taisnīgi.

ASV Pensilvānijas štatā ir pieņemts likums, kurš aizliedz atstāt laukā suņus, ja gaisa temperatūra ir zemāka par nulli, vai augstāka par 32 grādiem pēc Celsija.

Likums tika pieņemts pēc atgadījuma ar kucēnu, kura vārds ir Libre, un kurš tika turēts necilvēcīgos apstākļos Lankasteras apgabalā. Septiņas nedēļas vecais kucēns bija tuvu nāvei, kad viņu atrada kāds vietējais iedzīvotājs, kurš par to paziņoja glābšanas dienestam. Par laimi, tagad Libre dzīvībai un veselībai vairs nekas nedraud.

“Libre likuma” pārkāpējiem draud naudas sods no 300 līdz pat 15 000 dolāriem un seši mēneši līdz gads cietumā. Lankasteras apgabala nodaļas cīņā pret cietsirdīgu apiešanos ar dzīvniekiem vadītāja Dženifera Nīldsa stāsta:

“Šis likums diemžēl nepieliks punktu cietsirdīgai rīcībai attiecībā pret dzīvniekiem, taču palīdzēs taisnīgi sodīt pārkāpējus. Likums ir oficiāla to dzīvnieku ciešanu atdzīšana, kuri tiek cietsirdīgi mocīti.”


Pensilvānijas Veterinārā asociācija jau nodēvējusi jauno likumu par “neticamu uzvaru dzīvnieku aizsardzībai”. Piensilvānija ir pirmais štats ASV, kurš ar likumu ir pasargājis dzīvniekus no laika apstākļiem.

Tas veido precedentu, kuru varēs izmantot arī pārējie. Citos ASV štatos ir likumi, kuri aizliedz ilgstoši piesiet suņus ķēdē, taču Pensilvānija ir pirmā, kas pieņēmusi likumu, balstoties uz laika apstākļu potenciālo bīstamību.

LASI ARĪ ŠO:Režisors atzinis, ka strādāt ar Pugačovu ir bijis grūtāk par visu

“Libre likums” ir daļa no Pensilvānijas gubernatora Toma Vulfa dzīvnieku aizsardzības plāna. Līdz šim jau ir pieņemts likums par suņu un kaķu aizliegumu turēt pārkarsušās automašīnās.


Ja jums ir suns, neaizmirstiet to aizvest pie veterināra, noskaidrojiet, kādas temperatūras svārstības tas ir spējīgs izturēt, regulāri aplūkojiet viņa ķepas, vai tās nav savainotas un nodrošiniet, lai sunim būtu silts, ejot ārā aukstā laikā.

Pievienot komentāru