Bērnu depresijas pazīmes

Depresīva stāvokļa pazīmes

  • Paaugstināts jūtīgums un aizkaitināmība. Nervu sistēmas pārslodze traucē cilvēkam risināt problēmu. Piemēram, ja bērns pārbaudes darbā saņem zemāku atzīmi par cerēto, tā vietā, lai noskaidrotu, kāpēc tā noticis, plēš burtnīcu un sāk raudāt – tas ir paaugstināts jūtīgums. 
  • Uzmanības trūkums. Mācību gada sākumā bērni tērē daudz spēka un enerģijas, tāpēc aktivitāte un motivācija var būt pazemināta. Piemēram, līdz šim bērns vienmēr ir labi mācījies, bet pēdējā laikā aizmirst izpildīt mājas darbus un parādīt tos skolotājam, kurš domā, ka bērnam tas nav svarīgi, lai gan patiesībā bērnam ir grūti koncentrēt savu uzmanību. 
  • Pastāvīgs nogurums un apātija. Kad cilvēkam ir depresija, tad viņš nevēlas just nekādas emocijas, jo tās prasa spēku. Piemēram, ja agrāk bērnam patika dziedāt un klausīties mūziku, bet tagad viņš izvēlas klusumu – tas ir trauksmes zvans. 

Šīs ir izplatītākās pazīmes, taču katram cilvēkam depresija attīstās atšķirīgi. Piemēram, bērnu depresija atšķiras no pusaudžu depresijas, pēdējā gadījumā pieslēdzas arī kognitīvais komponents, pusaudža skatījums uz pasauli kopumā un uz sevi kā personību. 

Ko darīt, ja bērnam ir depresijas pazīmes

Pirmkārt, noteikti jākonsultējas ar speciālistu. Vecākiem jāvēro vide, kādā atrodas bērns, viņa sajūtas, attiecības ar citiem bērniem. Ja, piemēram, bērns saka, ka ir ļoti noguris un negrib apmeklēt mūzikas skolu, ļaujiet viņam atpūsties. Tā jūs parādīsiet, ka esat spējīgi piekāpties un būt mazāk prasīgi. 

Vecāki nedrīkst aizmirst par suicīda risku, īpaši, ja runa ir par pusaudžu depresiju. Lai no tā izvairītos, ir nepieciešams, lai bērns justu, ka var vecākiem uzticēties, ka tie viņu sapratīs. Ja bērna ir diagnosticēta smaga depresija, tad bez medikamentiem neiztikt. Pat astoņus gadus vecam bērnam, ja tas ir nepieciešams, tiek nozīmēti antidepresanti. 

Ja bērns zina, ka viņam ir depresija, svarīgi paskaidrot viņam, ka tāds

stāvoklis ir normāls un tas cilvēkiem ir bieži sastopams. Viņam jāsaprot, ka

vecāki jebkurā situācijā ir gatavi viņam palīdzēt un atbalstīt. Nevajag 

baidīties runāt ar bērniem, īpaši jau par tik svarīgām tēmām.

 

LAI IZDODAS!

 

COMMENTS

Pievienot komentāru