Tukumā tika atklāts Zigfrīda Annas Meierovica piemineklis

15. novembra vakarā Tukuma vecpilsētā tika atklāts piemineklis Zigfrīdam Annam Meierovicam – Latvijas Republikas pirmajam ārlietu ministram, ievērojamam politiķim un diplomātam, kas sekmēja Latvijas starptautisku atzīšanu.

Atklājot ceremoniju, vārds tika dots Tukuma novada Domes priekšsēdētājam Ē. Lukmanam, Latvijas Republikas ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam, Z. A. Meierovica dēla atraitnei Ingrīdai Meierovicai un Tukuma Goda pilsoņiem – atjaunotās Latvijas ārlietu ministram Georgam Andrejevam un dzejniecei, pieminekļa ierosmes autorei Mārai Zālītei.

Tika nolasīts arī Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa apsveikums, kurā prezidents visiem klātesošajiem novēlēja: “Lai šis piemineklis mums vienmēr atgādina par Zigfrīda Annas Meierovica ieguldījumu mūsu valsts veidošanā un stiprināšanā! Lai tas ik vienu no mums iedvesmo godprātīgam darbam Latvijas labā!”

Pasākuma kulminācijā, pievienojoties pieminekļa autoriem, tēlniekiem Zanei un Matīsam Kalniņiem un arhitektei Lienei Lācei, notika simboliska pieminekļa atklāšana, to atsedzot. Pēc pasākuma noslēguma vēl ilgi notika ziedu un svecīšu nolikšana pie iespaidīgā monumenta.

Par godu pieminekļa atklāšanai Tukuma novada Domes priekšsēdētājs rīkoja svinīgu pieņemšanu, kurā svinīgi tika pasniegtas pateicības godalgas par ieguldījumu pieminekļa attīstībā un tapšanā. Goda diplomi un īpašas Goda nozīmes saņēma gan pieminekļa autori, gan attiecīgi Bronzas, Sudraba, Zelta un Platīna līmeņa ziedotāji. Platīna līmeņa ziedotāju vārdi rotā arī par godu Z. A. Meierovicam nosauktā laukuma segumu.

Atklāšanas ceremoniju vadīja aktieris Artūrs Skrastiņš, un to apmeklēja kupls skaits Tukuma novada iedzīvotāju un viesu. Atsaucoties ielūgumam, pasākumā piedalījās arī 18 Latvijā akreditēto vēstniecību pārstāvji. Par muzikālajiem priekšnesumiem rūpējās Kristīne Zadovska, Zigfrīds Muktupāvels un komponists Jānis Lūsēns, kā arī Tukuma Kultūras nama jauktais koris “Gavile” un skolotāju koris “Vanema” un Tumes Kultūras nama jauktais koris.

Pēc atklāšanas pasākuma tukumniekiem bija iespēja izbaudīt novada Domes dāvanu – svētku koncertu, kas notika pilsētas kultūras namā, un kura tiešraide tika translēta jaunizveidotajā laukumā.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru